Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Biblioteka bez półek

logo_biblioteka_jrr.JPG (132 KB)

Podczas naszych dorocznych rekolekcji na Jasnej Górze i przy innych okazjach rozdajemy książki. Jeśli jedna z tych książek trafi w Twoje ręce, weź ją, przeczytaj i podaj dalej.

Biblioteka Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, to formacyjna akcja czytelnicza. Nasza biblioteka nie ma półek, jej książki trafiają z ręki do ręki, bo nie są po to, by zdobić regały, ale po to, by ubogacać rozum i serce. Przyjmując tę książkę pamiętaj o następujących zasadach:

  1. Książka ta jest własnością Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
  2. Kiedy skończysz czytać, nie przetrzymuj książki, przekaż ją kolejnej osobie należącej do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
  3. Jeśli zdarzy się tak, że z jakichś powodów nie masz komu przekazać książki we własnej wspólnocie, to przywieź ją na nasze doroczne rekolekcje na Jasnej Górze. Jeśli nie możesz przyjechać na rekolekcje lub jest do nich jeszcze zbyt dużo czasu, prześlij książkę do sekretariatu JRR na Jasnej Górze.
  4. Nie zatrzymuj książki, jest ona własnością całej wspólnoty Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i ma służyć kolejnym osobom.
  5. Przekazując książkę kolejnej osobie poucz ją, by przeczytała wprowadzenie (dołączone do każdego egemplarza) i zapoznała się z ideą Biblioteki bez półek JRR.
  6. Wpisz się na listę umieszczoną w książce, dzięki temu będziemy mogli poznać ciekawą historię jej wędrówki.

Życzymy miłej i owocnej lektury!