Jasnogórska Rodzina Różańcowa

Jesteś w różańcu

Jesteś w różańcu

„Poprosiłem Wincentego Łaszewskiego - opowiada o. Marek Nowacki OSPPE, dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej - o poprowadzenie naszych dorocznych rekolekcji różańcowych na Jasnej Górze. I tak się zaczęło. Październikowy czas skupienia przyniósł wspaniałe owoce. Początkowo zdziwienie, niektórzy uczestnicy pierwszy raz mieli sposobność brać udział w rekolekcjach prowadzonych przez świecką osobę. Tymczasem już po pierwszej katechezie pojawiło się mnóstwo głosów radości. (…) Wiele osób chciało przekazać dalej wysłuchane katechezy. Mnóstwo pytań i próśb o opracowanie materiałów wzbudziła katecheza o sposobach odmawiania różańca.”

Na kanwie tych rekolekcji powstała książka „Jesteś w Różańcu”. Została w niej zawarta piękna opowieść o modlitwie, który otwiera niebo i zamyka piekło. Także o niezwykłej historii modlitwy różańcowej i o jej mistycznym wymiarze dostępnym dla każdego z nas. Wreszcie można się z niej dowiedzieć o kilkunastu, a nam zupełnie nieznanych sposobach odmawiania różańca. Po lekturze inaczej spojrzymy na tę modlitwę. Z zachwytem… I wybierzemy „swój własny” sposób odmawiania różańca.

„Różaniec. Nie jest on monotonnym powtarzaniem zdrowasiek, ale jest przytuleniem do Serca Maryi. Ona w Nim wszystko zachowała i rozważa wszystkie te sprawy. Mało tego... zaprasza Ciebie, być razem z Nią kontemplował Jezusa Zbawiciela - zwiastowanie Jego przyjścia, narodzenie, obecność w świątyni, cuda i nauczanie, tajemnicę Jego bóstwa i człowieczeństwa, Eucharystię, mękę, śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie, wreszcie także i Jej chwałę oraz obecność w życiu Kościoła.

Jak to zrobić? W tym już pomoże Ci książka, którą prezentujemy. Nie jest ona kolejną publikacją teorii zza biurka. Zrodziła się na kolanach. Powstała z potrzeby i prośby ludzi, którzy słuchali i potrafili usłyszeć. Dzięki niej zrozumiesz „dlaczego” i znajdziesz odpowiedź na pytanie: „Jak?”.

Zobacz fragment książki w wersji: EPUB, MOBI, PDF